Gebzeli Gazeteci, Yazar ve Sanatçılar Tepkili

0
466

Gebzeli gazeteci, yazar ve sanatçıların önde gelen isimleri 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan “Kalkışma” olayıyla ilgili düşünce ve görüşlerini dile getirdi.

UFUK ESER- OSMAN HAMDİ BEY KÜLTÜR MERKEZİ MÜDÜRÜ
DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
Gerçekleştirilen hain girişim sonrası ülke olarak bir arada kenetlenerek darbeye karşı çıktık. Burada hepimiz darbeye hayır dedik. Görevimizin başındayız. Devletimizin yanındayız. Tüm ülke bir arada olduğu sürece eminim bu ülkenin sırtı yere gelmeyecektir.

LEVENT ALTUN – GAZETECİ-YAZAR
HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞIYIM
Bireysel olarak, her türlü darbeye karşıyım. Seçimle gelen hükümete karşı yapılan darbe girişimini de kınıyorum. Darbeye teşebbüs edenler ve destekleyenler yargı önünde mutlaka hesap vermelidirler. Darbeler ülkemize her zaman zarar vermiş, geriye götürmüştür. Darbelerden medet ummak, bu ülkeye verilebilecek en büyük zarardır. Bu nedenle darbeciler ve destekçileri mutlaka cezalandırılmalıdır. Ayrıca bu darbe girişimini fırsat bilip, aldığı emir dışında herhangi bir suçu olmayan masum erlere karşı hukuk ve insanlık dışı tutum sergileyenler de cezalandırılmalıdır. Bununla birlikte, darbeye teşebbüs edenleri yıllardır koruyan ve devletin önemli kademelerinde göreve getiren siyasi sorumluları da mutlaka yargıya hesap vermelidir. Tüm siyasi partiler ve halkımız, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmalı, aynı hataların yaşanmaması ve devletin içinde farklı yapıların oluşmaması için çağdaş demokrasi, anayasa ve hukuk kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmalıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetimizi ve parlamenter demokrasiyi korumak hepimizin görevi olmalıdır.

EMRAH ÇETİNKAYA -ARMADA TİYATRO OYUNCU VE DRAMA EGİTMENİ
NEFRETLE KINIYORUM

Türk Milletine, devlet kurumlarına ve demokrasiye yapılan darbe girişimini nefretle kınıyorum. Bu olayda milletimiz sağduyulu davranarak vatanına sahip çıkmıştır. Birlik ve beraberlik içinde neler yapılacağını tüm Dünyaya göstermiştir. Bugünden itibaren polisimize ve askerimize olan inancımız daha fazla artmıştır. Zira ülkemiz üzerinde kötü niyetleri olan düşmanlarımız şimdi yeni yollar arayacaktır. İşte bu yüzden birbirimize ne kadar bağlıysak ve ihtiyaç duyuyorsak ordumuza ve emniyet güçlerimize de o denli ihtiyacımız var. Bu ülke kolay kazanılmadı ki öyle kolay teslim edilsin. Sevgi ruhunu inşa ederek yarınlara el ele inanarak girmeliyiz.

OZAN BAKIRCI – TİYATRO VİZYON OYUNCUSU
EGEMENLİK MİLLETİNDİR
Öncelikle şunu belirtiyim darbenin her türlüsüne karşıyım demokrasiden asla taviz verilemez yönetimde bir değişiklik olması gerekiyor ise bunu milletin iradesi belirler fakat şu konuyu da es geçemiyorum tek vücut olması güzel milletimizin ama bu vesile ile ülkemizin diğer sorunlarını da dile getirmek lazım darbe girişimini sonlandırabiliyorsak uzun zamandır kanayan yaramız uğruna binlerce şehit verdiğimiz mücadele için pkk terör örgütüne de operasyon yapıp tüm yöneticileri meclisteki sözcüleri iş adamları yandaşları da yargılanmak üzere göz altına alınmalı şuan konu bu değil denmesin aslında tek vücutken tam zamanı bütün sorunlar masaya yatırılsın ve çözülsün mesela fetö terör örgütü nasıl kadrolara yerleşti neden kimse farkına varmadı ve geçmişte verilen beyanların tam tersi şimdi fetönün hain ilan edilmesi her vatandaş elini vicdanına koymalı ve muhasebe yapmalı tarafsız, bakın yanlış anlaşılmasın zamanında hükümet tarafından desteklendi cemaat hükümette eli vicdanına koysun biz ne yaptık desin kaç gecedir demokrasi nöbeti tutan milletimize bir açıklama yapılsın. Her türlü darbeye karşıyız en kötü yönetim bile darbe yönetiminden iyidir sonuna kadar destekliyorum darbeye karşı yapılan operasyonları ve bir an önce cezalarını çekmelerini istiyorum egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

SERDAR DİKKATLİ – BİLKAR BAŞKANI
YÜREĞİMİZLE KINIYORUZ
Darbeleri önleme çaresi daha fazla demokrasi , özgürlük, barış ve çok seslilikten geçiyor. Bu nedenle Dünyadaki bütün darbeleri tüm yüreğimizle kınıyoruz. BİLKAR ailesi olarak yaşananlardan dolayı derin üzüntü yaşadığımızı belirtmek istiyorum.

BAYRAM GÜNDOĞDU – TİYATRO ROZA SANAT YÖNETMENİ
ÜLKEMDE OYUNLAR OYNANMASIN
Ülkemize yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum. Darbelerin 2016 Türkiye’sinde yeri yok. Miletlimiz üzerinde oynanan oyunların son bulmasını diliyorum. Bu alçakça saldırıyı gerçekleştiren herkesin yargılanmasını istiyor, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların son bulmasını diliyorum. Milletimizin böyle kötü günleri yaşamamasını istiyorum. Her zaman ülkemizin milletimizin yanındayız. Demokrasi ülkesinde darbe girişiminde bulunan kimseye ülke vatandaşı olarak izin vermeyeceğimizi bu ülke topraklarını böldürmeyeceğimizi söylemek istiyorum.

FATİH BATI – TİYATRO ROZA OYUNCUSU
GÜÇLÜ BİR KALEYİZ
İşin aslı bende haberlerden izlediğim kadarıyla bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum. Fakat çok yakın akrabam rütbeli emniyet mensubudur. Kendisi başından beri operasyonda olduğundan ulaşamadım fakat kardeşi ile istişare ettim. aynı fikre sahibiz. Benim fikrim şudur, yıllardır siyasi görüşü ne olursa olsun konu bayrak vatan olunca tek vücut olabilen tek milletiz diyebilirim. Millî ve dini duyguları en güçlü milletiz. Dünyada İslamiyet’in, en güçlü kalesiyiz. T.C düşmesi demek İslamiyet’in düşmesi demektir. Her ne isimle olursa olsun T.C yıkılmasını isteyen dış güçlerin hedefi olmaya devam ediyoruz. bu olayın bildiğimiz askeri darbe olmadığını, ülkeyi ele geçirmek ve T.C’yi yıkmak amaçlı alçakça bir oyun olduğunu düşünüyorum. küresel güçler hiç bir zaman durmayacaktır. milletimizin siyasi görüş ayırt etmeksizin birlik olmasını gururla seyrediyorum. rahatsız olduğumuz üzüldüğümüz bazı şeyler olsa da bugün T.C’nin harita üzerinde bir resimden ibaret olmadığını bir kez daha gösterdik.

FATOŞ ÖZUT KIRTAY – YAZAR
PARALEL YAPI KONUMLANDIRILMIŞ
Burada küresel bir takım güç odaklarının devrede olduğunu düşünebiliriz. CIA ‘in kesinlikle bu duruma kaynak katkısı var . Seksen sonrası ciddi bir şekilde stratejik Plan yapılmış ve paralel yapı sinsice konumlandırılmış . Kontrol altına alındı rehavetine kapılmamak gerek. Sokaklara çıkarak doğru mu yapıyoruz. Evet ancak doğru davranışlarda bulunmayarak büyük hata yapıyoruz.

Kaynak: gazetegebze.com.tr

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER