Kitap Getirdiler “Küreden Kabere”yi İzlediler!

0
100

Melisa İclal Yamanarda’nın yönettiği, sinema ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman’ın kendi yazıp oynadığı ve çok ses getiren tek kişilik tiyatro oyunu “Küründen Kabare’’ 9 Mayıs Salı günü Afife Jale’de sahnelendi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın desteği ile prömiyerini Nisan ayında yapan oyun, 9 Mayıs Salı günü, Afife Jale Tiyatrosu’nda sahnelendi. Beşiktaş Belediyesi organizasyonu ile gerçekleşen gösterimi izlemek isteyenler kitap getirerek, bilet aldılar ve böylelikle sosyal bir sorumluluğa da imza atmış oldular.

Toplumsal şiddetin en açık şekline maruz kalan bir trans bireyin hikayesini farklılıklar üzerinden değil, benzerlikler üzerinden anlatan “Küründen Kabare” izleyen herkesi şaşırtıp, duygulandırıyor ve aynı zamanda güldürüyor.

Hayatta kalmak için direnen ve “Tarihi gerçekten ezilenler yazacaksa, başrol bizim olmalı.”diyen “Serpil”in trajik ama bir o kadarda ironik hikayesinin gerçek olaylarla kurguladığı oyunu için Seyhan Arman şunları söyledi; “Küründen Kabare’de transseksüellikle ilgili ne kadar fikriniz, olumlu ya da olumsuz ne kadar önyargınız olursa olsun aslında daha önce hiç tanışmadığınız Serpil’le tanışacaksınız. Küründen Kabare, bu toplumda bir transseksüel olarak yaşamanın hikayesini içeriden bir bakışla anlatıyor.”

Küründen Kabare Künye:
Yazan- Oynayan: Seyhan Arman

Yönetmen: Melisa İclal Yamanarda

Dramaturg:Sinem Özlek

Sahne-Kostüm Tasarım: Aslı Ersüzer

Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Yönetmen Yardımcısı: İlsu Olcahan Kubak

Müzik Direktörü: Ceren Özkarataş

Müzik Operatörü: Baran Yüksel

Ses Operatörü: Figen Adıgüzel

Işık Operatörü: Mustafa Genç

Müzik-Şarkı Sözleri: Seyhan Arman

Dış Ses: Engin Alkan

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER